Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/sifali/public_html/index.php:3) in /home/sifali/public_html/wp-includes/feed-rss2.php on line 8
Şifalı Bitkiler » hatmi cıcegi neye iyi gelir http://sifalibtkiler.com faydaları zararları Fri, 20 Dec 2013 16:41:55 +0000 tr-TR hourly 1 http://wordpress.org/?v=3.7.5 alternatif tıp, faydalı bitkiler, hatmi cicegi, hatmi cıcegi neye iyi gelir, şifalı bitkiler http://sifalibtkiler.com/alternatif-tip-faydali-bitkiler-hatmi-cicegi-hatmi-cicegi-neye-iyi-gelir-sifali-bitkiler/ http://sifalibtkiler.com/alternatif-tip-faydali-bitkiler-hatmi-cicegi-hatmi-cicegi-neye-iyi-gelir-sifali-bitkiler/#comments Wed, 19 Jun 2013 23:54:49 +0000 http://sifalibtkiler.com/?p=7971 Hatmi çiçeği ile gelen sağlık ; Kış aylarında çok sık görülen inatçı öksürüklerin giderilmesinde Hatmi Çiçeği mükemmel bir yardımcıdır. Hatmi çiçeği latince “althaea officinalis” olarak bilinir.  Hitmiye, Hire, Gülhatmi, Devegülü, Silindir Çiçeği gibi isimler de bu güzel çiçeği tanımlamada kullanılmaktadır. Halk arasında kuru öksürük olarak bilinen ve kış mevsiminde birçoğumuzun hayatını olumsuz etkileyen rahatsızlık ilerleyen […]

The post alternatif tıp, faydalı bitkiler, hatmi cicegi, hatmi cıcegi neye iyi gelir, şifalı bitkiler appeared first on Şifalı Bitkiler.

]]>
Hatmi çiçeği ile gelen sağlık ; Kış aylarında çok sık görülen inatçı öksürüklerin giderilmesinde Hatmi Çiçeği mükemmel bir yardımcıdır. Hatmi çiçeği latince “althaea officinalis” olarak bilinir.
 Hitmiye, Hire, Gülhatmi, Devegülü, Silindir Çiçeği gibi isimler de bu güzel çiçeği tanımlamada kullanılmaktadır. Halk arasında kuru öksürük olarak bilinen ve kış mevsiminde birçoğumuzun hayatını olumsuz etkileyen rahatsızlık ilerleyen aşamalarda üst solunum yolları enfeksiyonuna neden olabilmektedir. Boğaz ve bademcikleri üzerinde yarattığı tahribat nedeniyle vücuda bakterilerin daha rahat yerleşmesini sağlar.
Hatmi çiçeği gerek sade olarak hazırlanan çayı, gerekse Barış Manço‘nun nane-limon kabuğu isimli şarkısında verdiği tarif gibi kullanılabilir.
Hatmi Çiçeği Neye İyi Geliyor.
Yorumlarınızı bekliyoruz.
Kaynak ; şifaliotlar.org

The post alternatif tıp, faydalı bitkiler, hatmi cicegi, hatmi cıcegi neye iyi gelir, şifalı bitkiler appeared first on Şifalı Bitkiler.

]]>
http://sifalibtkiler.com/alternatif-tip-faydali-bitkiler-hatmi-cicegi-hatmi-cicegi-neye-iyi-gelir-sifali-bitkiler/feed/ 0